Operácia ULZIBAT pre Riška

2%
Vyzbierané Cieľová suma Do konca zostáva
2% 2500 € 37 dní

Príbeh vytvoril/a
Zdenka Šimeková

Váš dar príjme
Riško Šimek

Účel
Operácia metódou ULZIBAT

Získaná suma
51 €

Získavajte dary cez svoj web

Začnite pomáhať hneď teraz:

Dobrý deň, volám sa Zdenka Šimeková a píšem za syna Richarda. Riško sa narodil v 6stom mesiaci tehotenstva preto, lebo som mala zápal slepého čreva.
Po pôrode vážil 1 300g a meral 39cm. Samozrejme mal krvácanie do mozgu. Vytvárali sa mu cysty, ktoré mu následne praskali a zalievali mozoček. Už vtedy nám povedala lekárka, že Riško bude mať problémy a asi DMO, čo sa po roku aj potvrdilo. Ako 8mesačný dostal epileptické záchvaty a odvtedy je na liekoch. Do 8 rokov vôbec nespával, potom sme išli k psychiatričke a tá mu nastavila liečbu, po ktorej sa to trochu upravilo. Riško nechodí, nesedí, nerozpráva, je kŕmený a pliekovaný. Lekárka nám povedala, že bude kŕmený sondou, ale to sa chvalabohu nesplnilo. Od 2 rokov navštevoval denné sanatórium. V ôsmych rokoch nastúpil do špeciálnej ZŠ, ktorú stále navštevuje, chodí tam 2x do týždňa na 2 hodinky. Asi pred rokom, keď dosť narástol, začali sa mu na nožičkách skracovať šlachy. Išli sme k ortopédovi, ktorý mu dal na to lieky, ale nezabrali. Potom sme išli do Bratislavy k lekárovi a ten povedal, že ho treba operovať. Lenže táto operácia je náročná a bolestivá, pri ktorej bude niekoľko týždňou v sádre. Zistili sme, že sa to dá operovať lepšie, kde to nie je také bolestivé a hlavne nebude v sádre. Neviem si predstaviť ako vy sme ho prebalovali a kúpali keď by bol týždne nehybný. Už teraz je Riško strašne nervózny, v noci nespáva, veľmi plače od bolesti a my sme bezradní, lebo mu nevieme pomôcť. Urobili by sme všetko možné len aby netrpel, lebo ho veľmi ľúbime a dali by sme mu aj modré z neba. Okrem Riška máme aj dcéru Alexandru, ktorá študuje na VŠ. Ja poberám opatrovateľský príspevok 270 €, manžel je momentálne vedený na ÚP, ale nepoberá nič. Teraz sme pre Riška kupovali auto, niečo sme dostali z ÚPSVaR, ale ostatné sme museli doplatiť.
Predtým sme dostavovali pre Riška kúpelňu, ale na tú sme nedostali od úradu ani korunu. Ešteže manžel má sem tam nejakú brigádu, ja som vyučená kuchárka a tiež občas niekomu niečo upečiem.
Keďže cena operácie je 2500 €, samozrejme na ňu nemáme. Preto by sme chceli požiadať dobrých ľudí o pomoc pri financovaní operácie.
Náš Rišulko je veľmi zlatý chlapec a nadovšetko ho milujeme. Je to naša láska. Vopred za všetko veľmi pekne ďakujeme. Rodina Šimeková


Začnite pomáhať hneď teraz:

Povedzte o tomto príbehu svojim priateľom:

Zoznam darcov

Darca Výška daru Dátum Odkaz obdarovanému
16,00 € 2017-05-22 10:50:48
Valéria Simonová 20,00 € 2017-05-09 10:52:15
Juraj Gazdik 15,00 € 2017-04-27 12:43:56